Otwarte Mistrzostwa Fotograficzne w Olsztynie

Do 30 września br. można było nadsyłać prace biorące udział w X Otwartych Mistrzostwach Fotograficznych, których organizatorem jest Miejski Ośrodek Kultury w Olsztynie (ulica Dąbrowszczaków 3). Już 6 listopada odbędzie się wielki finał tego ogólnopolskiego konkursu fotograficznego. W czasie Gali Finałowej zostaną wręczone nagrody zwycięzcom konkursu, odbędzie się również wernisaż wystawy zwycięskich oraz wyróżnionych prac.

Prace na konkurs można było nadsyłać w takich kategoriach jak „człowiek”, „przyroda” i „architektura”. Każda kategoria będzie miała swojego zwycięzcę. Zdobywca pierwszego miejsca otrzyma statuetkę Złote Szkło, drugie miejsce zostanie uhonorowane Srebrnym Szkłem, trzecie miejsce Brązowym Szkłem. Ponadto zostanie przyznane Grand Prix – nagroda im. Ryszarda Czerwińskiego, którą będzie aparat Fujifilm FinePix X100. Fundatorem nagrody jest Prezydent Miasta Olsztyna.

HIPHOPondria Festival już w lipcu

W Ostródzie już w lipcu (w dniach od 18 do 19 lipca) ruszy kolejna ciekawa impreza, HIPHOPondria Festival. W nowoczesnym amfiteatrze ostródzkim, malowniczo usytuowanym nad jeziorem, z tej okazji wystąpią najwięksi artyści sceny hip-hopowej w kraju. Wśród nich znajdzie się między innymi słynny Kaliber 44. Pomimo tego, iż Ostróda kojarzona jest przede wszystkim z muzyką reggae i organizowanym tam już od 14 lat słynnym Ostróda Reggae Festivalem, pomysł festiwalu hip-hopowego ma jak największe szanse przyjąć się, zwłaszcza, iż obecnie gatunki te często się przeplatają, a przedstawiciele obydwu tych gatunków niejednokrotnie nawiązują ze sobą współpracę i to bardzo udaną, skutkującą doskonałymi przebojami.

Podczas planowanego festiwalu będzie można posłuchać także przedstawicieli miejscowej sceny, dla których wydarzenie to będzie wspaniałą możliwością pokazania się szerszemu gronu odbiorców. Impreza organizowana jest przez Centrum Kultury w Ostródzie oraz Positive Music Promotion. 18 lipca wystąpią między innymi O.S.T.R. & DJ Haem & Noise Trio, ToMZeT & Panta Rhei Band, a 19 lipca będzie można posłuchać wspomnianego już zespołu Kaliber 44, 
Klitka Records
, Projekt „Wspólna Scena”, BŁG Skład
. Na zakończenie imprezy, w sali kameralnej ostródzkiego amfiteatru, zaplanowany jest pokaz głośnego filmu “Jesteś Bogiem”.

Bilety dwudniowe na festiwal można nabyć na stronach www.ticketpro.pl 
i www.ebilet.pl. Do 31 maja można było nabyć bilet za cenę 49zł, jeszcze do 30 czerwca kupimy bilety za 54zł, a do 17 lipca za 59zł. Bilet jednodniowy można nabyć w dniu imprezy w kasie amfiteatru w cenie 35zł.